• Teminatlı Taşımacılık
  • Konteyner Taşımacılığı

MSÇ Lojistik, yurtdışından Türkiye limanlarına konteyner ile gelen ithal yükleri ile Türkiye’nin her yerinden ihracatçı firmaların fabrika liman arasındaki konteyner taşımalarını profesyonel bir biçimde Arkas güvencesi altında gerçekleştirmektedir.

Konteyner taşımacılığı nedir

Uluslararası standartlarda çelikten hazırlanan kabinlere konteyner ismi verilmektedir. Konteynerler içlerine ticari ürünler istiflenerek yurt içinde ve yurt dışında Ülker arasında bir noktadan başka bir noktaya tırlar üzerinde veya hava, deniz, Demir yollarıyla kolaylıkla aktarmalı şekilde konteyner taşıma işlemine konteyner taşımacılığı olarak isimlendirilmektedir.

Konteyner Taşımacılığı için gerekli belgeler

Konteyner taşımacılığı yapan firmalar çoğunlukla K1, K2 ve R1 gibi konteyner taşımacılığı yetki belgesi ile beraber konteyner taşıma sırasında ürüne ait fatura, ATR, Çeki listesi, tır karnesi, boş tır karnesi, ADR belgesinin yanında araçla ilgilide ruhsat, uygunluk belgesi, yeşil kart sigortası, yeşil motor belgesi, yol değerlilik testi, A.D.R belgeleri, Dozvola (Geçiş belgesi) araç içerisinde olması gerekmektedir.

Konteyner Nakliye Fiyatları

Müşterilerimiz için uygun konteyner taşımacılığı fiyatları sunuyoruz. Konteyner nakliye ücretleri belirlenirken konteynerin ağırlığı, büyüklüğü, gideceği mesafenin uzunluğu, taşıma sırasında kullanılacak karayolu, demiryolu, deniz yolu, havayolu taşımacılığının birim fiyatları konteyner taşıma şirketleri tarafından formüle edilip teklif edilecektir.

MSÇ Lojistik olarak birlikteliğin verdiği güçle Beylikdüzü lojistik firmaları arasında Konteyner nakliye konusunda uzmanlaşmış durumdayız.

Önemli Bilgiler

  • Yurtiçi konteyner taşımacılığı konusunda Ambarlı lojistik firmaları arasında ilk kurucu kooperatif olan Konteyner nakliye şirketi Tiskoop Konteyner taşıma konusunda 1997’den beri hizmetinizdedir.
  • Konteyner nakliye hesaplama için belirlenen standartlarda yol, sigorta, proje taşımacılığı için özel yük olması ve diğer bileşenler dikkate alınarak teklifler hazırlanmaktadır.
  • Komple konteyner ve parsiyel konteyner taşıma seçenekleri mevcuttur.
  • Konteyner yük taşıma kapasiteleri 20 DC, 40 DC gibi boyutta kabinler içerisinde Komple konteyner taşıma yapılabilir burada bütün yük bir firmaya aittir ve kabin dolmuştur. Parsiyel de ise bir konteynerde birden çok firmanın ürünü bulunur.
  • Parsiyel konteyner taşımacılıkta metreküp cinsinden hesaplama veya ağırlık biriminin yanında iademetre hesaplama ölçüleri kullanılarak hesaplama yapılır.

Konteyner Taşıma Önemi

  • Konteyner taşımacılığı yapan nakliyeciler yükün derli toplu bir şekilde olmasından dolayı aracın yüklenmesi için beklemeden hızlıca yükünü alıp yola çıkabilmektedir.
  • Bundan dolayıda hem konteyner taşıtan şirket hemde Konteyner firmaları zaman maliyet noktasında daha uygun fiyata konteynerleri taşıtmaktadırlar.
  • 20’lik, 40’lık ve 45’lik Nakliye konteyner ölçüleri ile ihtiyaca özel nakliye hizmeti verilmektedir.

Konteyner Tipleri

Farklı ihtiyaçlar için konteyner çeşitleri mevcuttur. Örneğin bozulacak ürünler için soğutmalı konteyner tercih edilirken belirli bir hacmi olmayan ürünler için üstü açık konteyner bulunmaktadır.

Sıvıların taşınması için içinde tank bulunan, tekstil ürünleri için askılıklı ve hatta hafif malzemeler için iki sıralı taşıma konteyner çeşitleri bulunmaktadır.

Konteyner taşıma ölçüleri aşağıdaki şekildedir.

20 feet 40 feet High-Cube 40 feet Open Top[4] 20 feet Open Top 40 feet Reefer[5] 20 feet Reefer 40 feet 20 feet Flat rack[6]  40 feet Flat rack  20 feet Collapsible flat rack[7] 40 feet Collapsible flat rack 20 feet Platform 40 feet Platform

Avcılar Deri
15 Yılı aşan deneyimimiz ile yurt içinde kanun ve yönetmeliklere uygun hızlı, kurumsal karayolu taşımacılık hizmeti sunuyoruz.
İletişim Bilgilerimiz
info@msceliklojistik.com
Marmara Mah, Liman Park Plaza, No:61 Ofis No:85 Kat:6 Yakuplu, Beylikdüzü - İSTANBUL
Copyright © 2022 www.msceliklojistik.com Tüm hakları saklıdır. Yazılım hakları Avcılar Bilgisayar’a aittir.Yukarı Kaydır